Małgosia Antosik zdobyła II miejsce na XXVII Festiwalu Poezji Śpiewanej ,,Mimoza 2019", organizowanym przez Fundację Hobbit. Nasza wokalistka debiutowała na tej scenie i ten pierwszy występ na konkursie można uznać za szczególnie udany. W festiwalu wzięła również udział Magdalena Lip, która rywalizowała w czwartej grupie wiekowej. Mimo wspaniałego występu i perfekcyjnego wykonania niezwykle trudnej piosenki ,,Żywa woda", nie została zauważona przez powołane jury. Bardzo szkoda!
W każdym razie gratulujemy obydwu uczestniczkom, bo stanęły na wysokości zadania i godnie zaprezentowały naszą placówkę. Festiwal odbywał się 7 grudnia 2019 roku, natomiast koncert laureatów miał miejsce 8 grudnia.
Poniżej zdjęcia i film z konkursowego występu.

6 grudnia 2019 r. w MDK Śródmieście odbyły się eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W konkursie wzięli udział:solistka Małgosia Antosik i zespoły-Pikolo i Kids. Znowu nie udało się przebrnąć przez ten etap eliminacji. Ale jeszcze wiele konkursów kolędowych przed nami, więc pracujemy dalej.

Zespół wokalny Ósemka wyśpiewał III nagrodę na X Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej we Wrocławskim Klubie Anima. Przesłuchania finałowe odbyły się 16 listopada 2019 r. Do tego etapu wokalistki zostały zakwalifikowane po wstępnych przesłuchaniach nadesłanych materiałów audio. Pięćdziesięciu finalistów zostało wybranych spośród 150 zgłoszeń. Zespół rywalizował w wyjątkowo trudnej i rozpiętej wiekowo kategorii 13-26 lat. Mimo dużej konkurencji udało się wywalczyć III miejsce. Serdeczne gratulacje!!
Poniżej film i zdjęcia z finału.


19 października zespół Majule uczestniczył w prywatnej uroczystości ślubnej w parafii Turów. Dziewczyny przygotowały oprawę wokalną całego ślubu. Ponieważ było to dla wszystkich wyjątkowe wydarzenie, dlatego też publikujemy fragmenty utworów wykonanych przez zespół.

3 sierpnia zespół Majule wystąpił z krótkim recitalem na festynie w Starym Śleszowie. Dziewczyny zaprezentowały dziesięć utworów ze swojego bogatego repertuaru. Poniżej fragment występu.


Tym razem to już ostatni konkurs wokalny w roku kulturalnym 2018/2019. Zespół wokalny Majule zaprezentował się na XXII Ogólnopolskich Spotkaniach z Muzyką i Poezją, organizowanych przez Obornicki Ośrodek Kultury. Konkurs odbywał się 22 czerwca 2019 r., a wykonawcy byli oceniani w trzech kategoriach artystycznych: recytacja, piosenka estradowa i poezja śpiewana. Właśnie w ostatniej wymienionej kategorii zaśpiewał nasz zespół. Dziewczyny wywalczyły III miejsce. W tym roku organizatorzy powołali bardzo znakomite jury, któremu przewodniczył Mieczysław Szcześniak. Po uroczystej gali wszystkich zaproszono na koncert tego wspaniałego wokalisty. Gratulacje dla zespołu!
Chyba już ostatnie prezentacje naszych podopiecznych za nami. 15 czerwca wokalistki z zespołu Pikolo uświetniły swoimi występami Festyn Rodzinny w Galowicach.
Dziewczyny, serdeczne dzięki za poświęcony czas!
2 czerwca 2019 r. zespół Pikolo wystąpił na koncercie z okazji Dnia Matki. Impreza odbyła się w świetlicy w Wilczkowie. Dziewczyny zaśpiewały zespołowo oraz wykonały swoje solowe utwory.
Poniżej fragment występu.

Tegoroczna edycja koncertu z okazji Dnia Matki miała miejsce 19 maja. Na scenie zaprezentowała się dziecięca i młodzieżowa sekcja wokalna instr. Marty Idzkiewicz. Młode artystki spełniały muzyczne życzenia swoich mam. Był to koncert bardzo różnorodny i atrakcyjny. Widzowie mogli usłyszeć piosenki: polskie i zagraniczne, z dawnych lat i te najnowsze, w wykonaniu solistów i zespołów. Podczas koncertu, w pokazie slajdów zaprezentowano teledyski oryginalnych wykonawców. Nie obyło się bez łez i wielu momentów wspaniałych wzruszeń. Tradycyjnie wszystkim zgromadzonym zaproponowano poczęstunek.
Fotoreportaż z koncertu można obejrzeć w naszej galerii.
Do obejrzenia także krótki teledysk z kilku koncertowych wykonań.

Ósemka, 17 maja 2019 r. zaśpiewała w finale III Lubińskiego Przeglądu Twórczości Czesław Niemena. Dziewczyny zakwalifikowały się do finałowego koncertu na podstawie przesłanych nagrań live. Po raz pierwszy wystąpiły w nowym składzie. Do zespołu dołączyła Hania.
Nie udało się zdobyć nagrody, ale dziewczyny tradycyjnie są zadowolone z przeglądu i możliwości konfrontacji z innymi artystami. W tym roku to były już ostatnie zmagania konkursowe, ale wokalistki mają jeszcze plany występów plenerowych na szkolnych festynach, kończących pracowity rok szkolny. Życzę zadowolenia z występów!