luty 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Weather data OK.
Wrocław
3 °C
Weather details

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.9 czerwca 2016 r.,
w sali klubowej Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie, odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Zagner-Kołat, wielokrotnie nagradzaną ilustratorką książek, opowiadań i komiksów dla dzieci. Artystka studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa w łódzkiej ASP. Współpracuje z wieloma twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jej ilustracje ozdabiają książki m. in.: Wandy Chotomskiej, Beaty Ostrowickiej, Joanny Papuzińskiej czy Ludwika Jerzego Kerna. Współpracowała z redakcjami takich czasopism dziecięcych jak: Świerszczyk, Bluszczyk i Miś. We współpracy z MKiDN zrealizowała serię książeczek dla dzieci o charakterze edukacyjnym pt.: Dydko i ... . Jest również autorką oprawy plastycznej do portalu krajoznawczego o Polsce: www.kula.gov.pl. 
Spotkanie z młodzieżą zorganizowane było w ramach akcji: "Z książką na walizkach" pod hasłem "Bilet do Europy" i miało postać warsztatów plastycznych. Uczestniczyły w nim dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej w Żórawinie wraz ze swoją wychowawczynią - p. Agnieszką Wojcinowicz. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się, jak ważna jest funkcja ilustratora i tworzonych przez niego ilustracji oraz jak w 3 sekundy można zmienić książkę pięćset stronicową na przykład z kryminału na romans lub książkę dla dzieci, wykonując tylko jeden rysunek. Na dużych kartach z postaciami autorstwa p. Joanny dzieci przedstawiały własne pomysły komiksu, wpisując w "dymki" wymyślone przez siebie treści. Obrazki później pokolorowały.
Pod koniec spotkania można było nabyć książki o pewnym chłopcu imieniem Filipek, a także krótkie śmieszne historyjki z Filipkiem w formie komiksu do kolorowania oraz koszulki. Na zakończenie warsztatów dzieci wręczyły ilustratorce słodki upominek. Spotkanie autorskie przebiegło w bardzo miłej, wesołej atmosferze. 

fot. Waldemar Duda