luty 2020
Wrocław
3 °C
Weather details

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

4 kwietnia 2014 r. w bibliotece w Węgrach odbyło się spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką, autorką bajek, baśni, sztuk teatralnych i słuchowisk dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I - III szkoły podstawowej oraz przedszkolaki. Na spotkaniu pani Wioletta zaprezentowała się w pięknym stroju wróżki. Pisarka jest osobą bardzo żywiołową, doskonale moduluje głosem naśladując różne postacie, ma dobry kontakt z dziećmi. Opowiadała o swoich wydanych książkach i o tym, co ją zainspirowało do napisania wielu z nich.

Dłuższą chwilę autorka poświęciła książce pt. „W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena” - dzieci poznały historię małego chłopca, który miał bardzo smutne dzieciństwo, nie potrafił czytać, pisać, często był bardzo głodny, ale nigdy nie stracił wiary w swoją wyjątkowość i miał marzenia, które się spełniły. Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odgadywały zagadki, rozwiązywały mini konkursy, brały udział w teatrzyku kukiełkowym i zadawały pytania. Każde dziecko usłyszało też „wróżbę” dotyczącą przyszłości, na co dziewczynki i chłopcy reagowali śmiechem i brawami. Okazało się, że „nasza wróżka” pisze nie tylko o królewnach, księżniczkach, duchach, czarownicach i zaczarowanych krainach, ale także doskonale zna się na piłce nożnej, co bardzo spodobało się chłopcom. Każde dziecko otrzymało autograf autorki.